kim jesteśmy - Chrzanów - miasto dla mieszkańców

Chrzanów - miasto dla mieszkańców
Tel: +48 504 34 34 71
Chrzanów - mdm
Przejdź do treści
Kim jesteśmy
_________

Każdy z nas jest inny i każdy z nas jest  pozytywnie zakręcony.


"Chrzanów - Miasto dla Mieszkańców" to obywatelski (społeczny) projekt skupiający aktywnych pasjonatów, społeczników, oraz pozytywnie zakręconych ludzi, którzy swoim zainteresowaniami, entuzjazmem i pomysłami zarażają innych. Tworzymy zgrany zespół ludzi, którzy z pasją realizują swoje społeczne pomysły. Zespół, którego celem jest aktywizowanie mieszkańców Chrzanowa.
 
Dlaczego taka nazwa? Otóż sprawa jest prosta, wielu naszych znajomych twierdzi, że to miasto nie ma przyszłości, że umiera, chcemy w ten sposób dać im sygnał, że to co się z naszym miastem wydarzy w przyszłości nie zależy od nikogo innego jak od nas samych! Miasto nie jest abstrakcyjnym bytem, miasto jest społecznością, którą współtworzą mieszkańcy. Chcemy, aby mieszkańcy, którym zależy na przyszłości miasta spojrzeli na nasze miasto przez pryzmat szans i możliwości, a nie ryzyk i zagrożeń!
 
Chcemy przez kreowanie korzystnych wzajemnie relacji, współpracując z lokalnymi organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami, ale przede wszystkim mieszkańcami naszego miasta malować kolorowy obraz przyszłości Chrzanowa. Przyszłość to ludzie, ludzie mądrzy, wrażliwi, potrafiący ze sobą rozmawiać, ale przede wszystkim współpracować.
 
Nie zawężamy swojego działania do jednej konkretnej formuły, podejmujemy rozmaite wyzwania, jesteśmy otwarci na kooperację.
Dobrze trafiłeś DOŁĄCZ DO NAS.

Wolontariat
_________

Zrzeszać ludzi, którzy podobnie jak my, mają ochotę dać coś od siebie innym.


Działamy społecznie od lat, w tym czasie organizowaliśmy, lub współtworzyliśmy wiele lokalnych akcji adresowanych głównie do mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Stowarzyszenie stworzyliśmy głównie w celu rozwinięcia swojej działalności, zwiększenia możliwości, ale przede wszystkim pozyskania sympatyków i partnerów do współpracy.
 
Promocja i organizacja wolontariatu
 
Szukasz nowych wyzwań, inspiracji, masz pomysły, które chciałbyś zrealizować, ale w pojedynkę nie dasz rady? Ty nie dasz rady? Jasne, że dasz, ale w grupie zawsze raźniej, łatwiej, sprawniej. Wszyscy uczymy się współpracy i dzięki temu osiągamy większe korzyści. A może zwyczajnie masz trochę wolnego czasu i chciałbyś go spożytkować na coś lepszego i ciekawszego niż kolejny serial w TV. Masz ciekawe hobby i chciałbyś się podzielić tym z innymi?
 
Po co to robimy? Uważamy, że działalność na rzecz innych to najkrótsza droga do raju ;-) ktoś kto choć raz w swoim życiu zrobił bezinteresownie coś dla innych wie doskonale o tym co chcemy powiedzieć. Prawda?
 
Dlaczego współpraca jest dla nas taka ważna? Dlaczego tak często o niej wspominamy? Współpracując tworzymy partnerstwo, partnerstwo, które jest na swój sposób wyjątkowe bowiem  łączy w sobie w jednym miejscu i czasie, we wspólnym działaniu mieszkańców, lokalny biznes, ale również lokalne instytucje i organizacje społeczne oraz władze samorządowe. Bez udziału przedstawicieli władz lokalnej społeczności, nawet najciekawsze wspólnie wypracowane pomysły czy podjęte działania mogą zostać poddane w wątpliwość lub zastopowane przez nieobecne w procesie ich tworzenia władze samorządowe. Współpracując, tworząc dobrze dobrany zespół można osiągać więcej.

Co robimy?
_________

Różne formy wyzwań jakich się podejmujemy dają nam nowe doświadczenia i nowe możliwości


Organizacja imprez, szkoleń, warsztatów, koncertów, wernisaży, zbiórek publicznych, gier i zabaw oraz różnych innych zajęć w trakcie i przy pomocy których możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, powodować, że na twarzach pojawia się uśmiech, że w oku pojawia się błysk, a zaraz po fakcie rodzi się pytanie, to co następnego robimy?Polityka Cookie | Copyright © 2018 Chrzanów - miasto dla mieszkańców
Wróć do spisu treści