o nas - Stowarzyszenie Chrzanów Miasto dla Mieszkanów

  • facebook
  • wattsup
Przejdź do treści

Chrzanów - Miasto dla Mieszkańców
Razemmożemywięcej


____________________________________
Kim jesteśmy?
Każdy z nas jest inny i każdy z nas jest  pozytywnie zakręcony.
____________________________________
"Chrzanów -  Miasto dla Mieszkańców" to obywatelski (społeczny) projekt skupiający  aktywnych pasjonatów, społeczników, oraz pozytywnie zakręconych ludzi,  którzy swoim zainteresowaniami, entuzjazmem i pomysłami zarażają innych.  Tworzymy zgrany zespół ludzi, którzy z pasją realizują swoje społeczne pomysły. Zespół, którego celem jest aktywizowanie mieszkańców Chrzanowa.  
 
Dlaczego  taka nazwa? Otóż sprawa jest prosta, wielu naszych znajomych twierdzi,  że to miasto nie ma przyszłości, że umiera, chcemy w ten sposób dać im  sygnał, że to co się z naszym miastem wydarzy w przyszłości nie zależy  od nikogo innego jak od nas samych! Miasto nie jest abstrakcyjnym bytem, miasto jest społecznością, którą współtworzą mieszkańcy. Chcemy, aby  mieszkańcy, którym zależy na przyszłości miasta spojrzeli na nasze  miasto przez pryzmat szans i możliwości, a nie ryzyk i zagrożeń!

Chcemy  przez kreowanie korzystnych wzajemnie relacji, współpracując z  lokalnymi organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami, ale przede  wszystkim mieszkańcami naszego miasta malować kolorowy obraz przyszłości Chrzanowa. Przyszłość to ludzie, ludzie mądrzy, wrażliwi, potrafiący ze  sobą rozmawiać, ale przede wszystkim współpracować.

Nie zawężamy swojego działania do jednej konkretnej formuły, podejmujemy rozmaite wyzwania, jesteśmy otwarci na kooperację.
Dobrze trafiłeś DOŁĄCZ DO NAS.

____________________________________
Wolontariat
Zrzeszać ludzi, którzy podobnie jak my, mają ochotę dać coś od siebie innym.
____________________________________
Działamy  społecznie od lat, w tym czasie organizowaliśmy, lub współtworzyliśmy  wiele lokalnych akcji adresowanych głównie do mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Stowarzyszenie stworzyliśmy głównie w celu  rozwinięcia swojej działalności, zwiększenia możliwości, ale przede  wszystkim pozyskania sympatyków i partnerów do współpracy.
 
Promocja i organizacja wolontariatu
 
Szukasz  nowych wyzwań, inspiracji, masz pomysły, które chciałbyś zrealizować,  ale w pojedynkę nie dasz rady? Ty nie dasz rady? Jasne, że dasz, ale w grupie zawsze raźniej, łatwiej, sprawniej. Wszyscy uczymy się współpracy  i dzięki temu osiągamy większe korzyści. A może zwyczajnie masz trochę  wolnego czasu i chciałbyś go spożytkować na coś lepszego i ciekawszego  niż kolejny serial w TV. Masz ciekawe hobby i chciałbyś się podzielić  tym z innymi?
 
Po  co to robimy? Uważamy, że działalność na rzecz innych to najkrótsza  droga do raju ;-) ktoś kto choć raz w swoim życiu zrobił bezinteresownie  coś dla innych wie doskonale o tym co chcemy powiedzieć. Prawda?
Dlaczego  współpraca jest dla nas taka ważna? Dlaczego tak często o niej  wspominamy? Współpracując tworzymy partnerstwo, partnerstwo, które jest  na swój sposób wyjątkowe bowiem  łączy w sobie w jednym miejscu i  czasie, we wspólnym działaniu mieszkańców, lokalny biznes, ale również  lokalne instytucje i organizacje społeczne oraz władze samorządowe. Bez  udziału przedstawicieli władz lokalnej społeczności, nawet najciekawsze  wspólnie wypracowane pomysły czy podjęte działania mogą zostać poddane w  wątpliwość lub zastopowane przez nieobecne w procesie ich tworzenia  władze samorządowe. Współpracując, tworząc dobrze dobrany zespół można  osiągać więcej.

____________________________________
Co robimy?
Różne formy wyzwań jakich się podejmujemy dają nam nowe doświadczenia i nowe możliwości.
____________________________________
Organizacja  imprez, szkoleń, warsztatów, koncertów, wernisaży, zbiórek publicznych,  gier i zabaw oraz różnych innych zajęć w trakcie i przy pomocy których  możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, powodować, że na twarzach  pojawia się uśmiech, że w oku pojawia się błysk, a zaraz po fakcie rodzi  się pytanie, to co następnego robimy?

Od lat organizujemy:
- Finał WOŚP w Chrzanowie,
- Pieczone na Polu - imprezę promującą naszą lokalną potrawę czyli ziemniaki po Cabańsku
- Festyn z wędką
- Współtworzyliśmy Gminny Punkt Pomocy Ukrainie

- Braliśmy udział w organizacji pikniku oraz koncertu charytatywnego dla małego Janka Kozuba, na leczenie którego potrzebna była kolosalna suma 9 milionów złotych.
- Atywnie działamy podczas działąjącej od wielu lat zbiórki darów dla zwierzaków ze schroniska "Mikołajki dla Schroniska"
- Organizujemy konkursy dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.Wróć do spisu treści